piątek, 31 października 2014

Chiltern Hills - Coombe Hill

Dzisiaj kolejna odsłona wzgórz Chiltern. Tym razem udaliśmy się do maleńkiej mieścinki Butler's Cross w hrabstwie Buckinghamshire aby podziwiać widoki z najwyższego wzgórza w paśmie Chiltern Hills - Coombe Hill 260m n p.m.

Pogoda była przepiękna. Jesiennie,ale bardzo ciepło.  Tego dnia na szlaku spotkaliśmy mnóstwo ludzi . Ewidentnie każdy chce jeszcze skorzystać z suchej i ciepłej aury.

Miejsce genialne na spacery. Przecina się tu parę szlaków ,między innymi uważany za najstarszą w Anglii drogę  - Ridgeway. Nieodłącznym elementem krajobrazu były Kanie rude ,które przelatywały wciąż nad naszymi głowami.

A poniżej parę fotek.

Chiltern Hills
Widok z Coombe Hill
Chiltern Hills

Chiltern Hills

Chiltern Hills

Chiltern Hills

Chiltern Hills
Pomnik na wzgórzu Coombe Hill


Chiltern Hills

Chiltern Hills

Chiltern Hills

Chiltern Hills

Chiltern Hills

3 komentarze:

 1. piszesz, że tam ciepło.... to jak myślisz jak wyjeżdżam 18 to mam brać dużo rzeczy zimowych zimowych (takich na polskie mrozy) czy raczej nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ostatnich dniach spadła temperatura. Takich rzeczy na polskie mrozy raczej bym nie brała. W ubiegłym roku myśmy zlądowały tutaj w grudniu i takie bardzo bardzo ciepłe szale (typu komin) kozaki na futrze itp się nie przydały :D. No ,ale jak wiadomo pogoda ostatnio płata figle. Nie sądzę że spadnie tutaj śnieg,ale te -1 pewnie się pojawi nie raz :). A propos butów zimowych to chyba najlepiej tutaj na miejscu sobie kupić takie kozako kalosze. Są ciepłe a zarazem dobre na te ich jesienno zimowe błota.

   Usuń
  2. o dzięki. No tak buty na pewno kupię inne bo te nie sa przystosowane do deszczowych dni a sa moimi ukochanymi. jeszcze raz dzieki pomoglo mi to bo chcialam brac 4 kurtki :p

   Usuń