sobota, 30 sierpnia 2014

Wakacje 2014 - Park Narodowy Peak District

Witajcie po krótkiej przerwie

Plany były zgoła inne. Mieliśmy w lipcu jechać w Karkonosze. mieliśmy zabookowane miejsce  w pensjonacie,wszystko było zaplanowane. Plany jednak wzięły w łeb ponieważ duży M zmienił pracę. Kiedy mógł ustalić nowa datę urlopu nie zostało nam wiele czasu do namysłu ani wiele dni ,które mogliśmy wykorzystać na leniuchowanie. Skończyło się na tym ,że z dnia na dzień podjęliśmy decyzję o wyjeździe do Sheffield,aby spędzić nieco czasu na wędrówkach po Parku Narodowym Peak District. Było warto. Park jest przepiękny. Trochę górek ,strumyków ,przepiękne wioski i wszystko to dosłownie tonie w dywanie z wrzosów .

W paru kolejnych postach opisze miejsca gdzie byliśmy. Wyjazd uważam za bardzo udany. Polecam serdecznie.Okolice przepiękne,idealne miejsce do spędzenia wakacji z małym dzieckiem.

Zacznę może od samego miasta Sheffield ,w którym mieliśmy noclegi. Miasto jest bardzo duże (piąte co do wielkości w Anglii). Mimo to w tygodniu nie zauważyliśmy właściwie żadnych korków na ulicach ,mało ludzi... Było to dość zaskakujące. Niemniej jak to ,że w Sheffield jednym ze środków komunikacji są tramwaje. Sporo szersze niż w Gdańsku, no i kursują stosunkowo rzadko . Początkowo śmialiśmy się,że jeżdżą chyba raz na dobę,bo trudno było jakikolwiek tramwaj przyuważyć. Ludzie w Sheffield są mili ,ale miałam wrażenie,że bardziej zdystansowani i bezpośredni niż w Bedford. Mówią z akcentem trochę podobnym do szkockiego. Miasto ma dość przyjemną architekturę,pomimo mieszanki stylów nie jest przytłaczające. Ciekawe wrażenie robi przejazd przez dzielnice przemysłowe. Ogromne stare fabryki ,magazyny. Wszystko oczywiście z ciemno czerwonej cegły. Dość charakterystyczne puby ze zdobionymi  musztardowo/bursztynowymi fasadami.


Dzielnice miasta rozmieszczone są na mocno pagórkowatym terenie. Robi to super wrażenie kiedy podróżujemy po mieście pokonując strome podjazdy i podziwiając panoramę Sheffield.

Noclegi zorganizowaliśmy sobie w motelu Travelodge . Jest to jedna z najtańszych opcji noclegowych. Za pokój średnio wychodzi - £20-£60  - zależy to głównie od tego z jak dużym wyprzedzeniem zarezerwujemy sobie noclegi. 
W pokoju : duże łóżko , łóżko pojedyncze i dodatkowo materac wysuwany. Łazienka z wanna i prysznicem. Obsługa dba o to aby codziennie były czyste ręczniki , środki czystości ,kawa,herbata,cukier i śmietanka. 
Travelodge ma opinie dość kontrowersyjne. Nie naczytałam się zbyt dobrych komentarzy. Myśmy mieli jednak szczęście. W motelu było czysto ,cicho i przyjaźnie. Jedynym minusem był fakt,że musieliśmy pokój dzielić z dzieckiem ,a że  lubimy sobie dłużej w nocy posiedzieć, nie było to zawsze łatwe. 

Śniadania i kolacje robiliśmy sobie we własnym zakresie ,a obiady jedliśmy tam gdzie akurat było najbliżej. Gorąco polecam restaurację chińską Orient Express w Sheffield. Pyyyychaaaa jedzonko !!! Parę razy jedliśmy również w pubach ,w małych miasteczkach w samym sercu Peak district. Jedzenie dość smaczne,jednak jak dla mnie trochę za tłuste no i nie za tanie. 

Od kolejnego posta zacznę relację z tego co widzieliśmy. Mam sporo zdjęć . Mam nadzieję,że przekonam Was do wyprawy do Peak District :). 

Pójdzie wg planu:

Serdecznie zapraszam do czytania 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz